Oprogramowanie biznesowe i inne zagadnienia

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) Jak wiadomo, korzystanie z internetu bardzo ułatwia nam życie, uprzyjemnia je, pozwala nam rozwiązać jakieś problemy, albo poszerza naszą wiedzę na różne tematy. Oczywistym jest to, że korzystając z tego środka masowego przekazu, jak i czytając różne czasopisma, czytamy przeróżne artykuły. Co nieuniknione, napotkamy w nich na słowa i zwroty, (...)

Opublikowany przez Martyna Rusek | 2018/06/26

Oprogramowanie biznesowe i inne zagadnienia

Co jest potrzebne do drukowania?

Powiązane tagi: biuro, biznes, drukowanie, wydruk

(...) atramentowa jest dobrym rozwiązaniem w przypadku niewielkiej ilości wydruków. Natomiast przy drukarkach laserowych stosuje się tonery o wydajności od nieco ponad 1000  do nawet 3000 i więcej stron wydruku. Koszt jednego tonera w kolorze czarnym to jednak już kwestia wydatku w kwocie kilkuset złotych. Oprócz tego, jeśli chcemy dokonywać wydruków kolorowych, trzeba zakupić tusze kolorowe i kolorowe tonery. Ich ceny są podobne do tuszu i tonera w czarnym kolorze, natomiast trzeba zakupić ich aż trzy rodzaje (Cyjan,Magenta,Yellow), aby móc takich kolorowych wydruków dokonywać, gdyż drukarka miesza te trzy (...)

Opublikowany przez Damian Kopalik | 2017/11/07

Co jest potrzebne do drukowania?

Agregat prądotwórczy

Powiązane tagi: agregat, biznes, prąd, producent, zasilanie

(...) letniskowym w spokojnym miejscu oddalonym od cywilizacji. W miejscu gdzie nigdy nie stały słupy z napięciem elektrycznym. Z drugiej jednak strony jak mają radzić sobie ludzie, mieszkający w domu z dostępem do prądu, którzy korzystają z różnych sprzętów rehabilitacyjnych, takich jak specjalne łóżka czy butle z tlenem? Nierzadko (...)

Opublikowany przez Damian Kopalik | 2017/10/11

Agregat prądotwórczy

Wrocławskie biuro rachunkowe

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) Prowadzenie dokumentacji finansowej własnej firmy wbrew pozorom nie jest sprawą łatwą. Przede wszystkim niezbędne jest przechowywanie faktur oraz innych pism, które mogą mieć znaczenie dla rozliczeń z fiskusem. Ponadto konieczne jest sporządzanie licznych bilansów, które powinny odpowiadać stanowi faktycznemu. W (...)

Opublikowany przez Martyna Rusek | 2017/08/05

Wrocławskie biuro rachunkowe

Firmy organizujące konferencje w Warszawie

Powiązane tagi: biznes, eventy, konferencje, organizacja, warszawa

(...) Wielkie konferencje stanowią doskonałą okazję do zaprezentowania marki. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na organizację wydarzeń, na których prelegenci opowiadają o początkach firmy i jej rozwoju zaproszonym gościom. Dzięki temu marka stanie się znacznie bardziej rozpoznawalna i zyska przychylność (...)

Opublikowany przez Damian Kopalik | 2017/07/28

Firmy organizujące konferencje w Warszawie

Nic nie jest stracone, wszystko można wysuszyć

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, przedsiębiorstwa

(...) Potrzebujemy pomysłu na nowy biznes - powiedział mój kumpel. Po plecach przeszły mi ciarki, bo on już tyle interesów kręcił, że aż trudno zliczyć. No ale może tym razem też warto się zainteresować.On oczywiście ma już plan. Wypożyczalnia osuszaczy, rzekł.Wypożyczalnia osuszaczy? Już nic dziwniejszego nie dało się wymyślić? Popukał się palcem w czoło. No coś ty, to byłaby jedyna oferta wynajmu osuszaczy do powietrza w Poznaniu! Rozumiesz? Cały rynek dla nas. Już widzę te ogłoszenia i szyldy: Osuszacze powietrza Poznań. Jedyna wypożyczalnia osuszaczy. Żyła złota!No (...)

Opublikowany przez Martyna Rusek | 2017/05/09

Nic nie jest stracone, wszystko można wysuszyć

Windykacja na Węgrzech to spore wyzwanie

Powiązane tagi: biznes, finanse, przedsiębiorstwa

(...) Odzyskiwanie należności za granicą z pewnością nie należy do prostych czynności. Jeżeli robimy interesy z osobami z innego kraju, musimy by przygotowani na taką ewentualność, a to jest niestety zarówno kosztowne, jak i czasochłonne. Nie mamy bowiem konkretnego adresu, pod który możemy dotrzeć w dwie godziny i spróbować odzyskać pieniądze. Mało tego, nawet jeżeli w sprawę zaangażujemy policję, to międzynarodowe śledztwo potrwa z pewnością dłużej i niewykluczone, że zakończy się fiaskiem z powodu niemożności wykrycia sprawcy. Jak widać, biznes z zagranicznymi kontrahentami to (...)

Opublikowany przez Damian Kopalik | 2017/04/29

Windykacja na Węgrzech to spore wyzwanie

Produkcje filmowe Filmy szkoleniowe Warszawa

Powiązane tagi: biznes, filmy, marketing, pr, promocja, reklama

(...) Najskuteczniejszym sposobem na to, aby jakiś materiał został zapamiętany jest przedstawienie go w formie filmowej. Wynika to z naukowo potwierdzonego faktu, iż ludziom zapada w pamięć jedynie niewielki procent tego, co widzą i jeszcze mniejszy procent tego, co słyszą. Dopiero połączenie (...)

Opublikowany przez Martyna Rusek | 2016/07/19

Produkcje filmowe Filmy szkoleniowe Warszawa

Porządek w Lublinie - Higienika

Powiązane tagi: biznes, higienika, lublin, pieniądz, przedsiębiorstwa, sprzątanie

(...) Sprzątanie- coś, czego nikt lub prawie nikt nie lubi, nie znosi, nie cierpi, co przyprawia ludzi o dreszcze i mdłości. Większość osób jest w stanie znieść chwilowy wysiłek i brak komfortu, więc swoje mieszkania sprząta po prostu własnoręcznie. Co jednak zrobić w przypadku, gdy należymy do (...)

Opublikowany przez Damian Kopalik | 2016/06/29

Porządek w Lublinie - Higienika

Remont mieszkania to też biznes

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, przedsiębiorstwa

(...) Wrocław to bardzo piękne miasto. Nie ma chyba osoby, która będąc we Wrocławiu nie chciałaby do niego wrócić. Niejedna osoba zazdrości mieszkańcom, że mogą żyć w takim pięknym mieście. Jednak jest to też stare miasto. Miasto w którym kwitnie biznes w branży budowlanej.Większość kamienic powstała wiele lat temu. Dziś są już to stare mieszkania. Wszystkim przydałby się remont mieszkania. Remont to bardzo dobry pomysł, żeby odświeżyć swoje gniazdko. Każdemu mieszka się lepiej w ładnie urządzonym i przytulnym miejscu, niż w mieszkaniu, które lata świetności przeżywało bardzo dawno temu. Wiele z ludzi powie, że w danej chwili nie ma pieniędzy na remont mieszkania. Jednak można to (...)

Opublikowany przez Damian Kopalik | 2015/11/20

Remont mieszkania to też biznes

Las się opłaca

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, inwestycje, przedsiębiorstwa

(...) Wejście Polski do Unii Europejskiej okazało się być bardzo korzystnym posunięciem, przynajmniej z punktu widzenia dofinansowania poszczególnych sektorów gospodarki. Z tego powodu coraz większa liczba ludzi decyduje się na inwestowanie w nieopłacalne bądź niedostępne do tej pory działy. Jest to tak zwana inwestycja alternatywna, jak się okazuje niezwykle rentowna. Nie trzeba mieć też żadnych specjalnych umiejętności, jedynie zdrowy rozsądek i pomysł na zarządzanie takim (...)

Opublikowany przez Damian Kopalik | 2015/08/24

Las się opłaca

Lepiej zapobiegać niż płacić

Powiązane tagi: biznes, finanse, przedsiębiorstwa, ubezpieczenia

(...) Stara zasada, która mówi, że lepiej jest zapobiegać niż naprawiać, doskonale odnosi się do sytuacji wspólnot mieszkaniowych. Należy bowiem pamiętać, że w przypadku wspólnoty, w niemal każdym przypadku odpowiedzialność dotyczy wszystkich jej członków.UBEZPIECZENIE WSPÓLNOTY - CZY WARTO?Ubezpieczenie wspólnoty mieszkaniowej nie jest obligatoryjne. Oznacza to, że nie istnieje przepis prawa, który narzucałby obowiązek jego (...)

Opublikowany przez Jadwiga Piech | 2015/07/22

Lepiej zapobiegać niż płacić

Jak zorganizować udaną imprezę firmową?

Powiązane tagi: biznes, eventy, finanse, konferencje, pieniądz

(...) Wszyscy dobrze wiedzą, że dobra atmosfera w pracy bezpośrednio przekłada się na wyniki firmy. Lepiej współpracują zespoły, pracownicy chętniej podejmują dodatkowe zadania, dbają o stanowiska i narzędzia pracy, SA kreatywni i chętniej zgłaszają pomysły innowacyjne. To powody, dla których firmy państwowe, prywatne, duże i małe podejmują działania na rzecz (...)

Opublikowany przez Jadwiga Piech | 2015/06/24

Jak zorganizować udaną imprezę firmową?

Zmniejsz ratę twojego kredytu we frankach

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, finanse

(...) Ostatnimi czasy frankowicze przeżywają trudny okres. Rosnące raty potrafią naprawdę dać się we znaki. Domowy budżet staje się tak napięty, że zaczyna trzeszczeć. Całe szczęście, że istnieje jedna prosta sztuczka, która pozwala znacznie ograniczyć koszta. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z jej istnienia. Związana jest z pewną niezbyt etyczną praktyką stosowaną przez banki. Postanowiły one zarabiać nie tylko na marży kredytowej ale również na spreadach i kursach. Kierowani wygodą popełniamy błąd, polegający na regulowaniu należności w złotówkach. To w pewnym sensie (...)

Opublikowany przez Damian Kopalik | 2015/05/23

Zmniejsz ratę twojego kredytu we frankach