Publikacje

Najnowsze


Opublikowany przez Damian Kopalik | 2017/08/25

Czy warto założyć firmę w raju podatkowym
W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się czy warto założyć firmę w raju podatkowym? Pamiętać należy o tym, że założenie własnej firmy w raju podatkowym nie jest trudne i co najważniejsze nie jest też nielegalne.

Przy pomocy profesjonalnego pośrednika, firmy doradczej, czy też odpowiedniej kancelarii prawnej założenie firmy w raju podatkowym może trwać od 2 do 21 dni. Przeniesienie swojej firmy do innego kraju, może przynieść nam naprawdę bardzo wiele korzyści finansowych i nie tylko. Dzięki optymalizacji zobowiązań podatkowych, będziemy mogli bardzo szybko prześcignąć swoich dotychczasowych konkurentów.

Jak pokazują najnowsze wyniki, Polacy jako raj podatkowy najczęściej wybierają Cypr. Państwa które zaliczane są do tzw. "rajów podatkowych" nie współpracują z państwami członkowskimi OECD w zakresie swobodnej wymiany informacji podatkowej. Zakładając firmę na przykład na Cyprze zapewnimy sobie oprócz niskich podatków, również poufność i tajemnicę bankową oraz handlową. 

W dzisiejszych czasach istnieją trzy główne grupy rajów podatkowych. Do pierwszej grupy należy zaliczyć wszystkie te państwa, które oferują bardzo łatwą i co najważniejsze poufną rejestrację spółki i zwolnienie z podatku. Do tej grupy możemy zaliczyć takie Państwa jak np. Hongkong, Wyspy Cooka, czy też Republikę Panamy.

Drugą grupę stanowią te Państwa, które pobierają podatek dochodowy zarówno od firm krajowych jak i zagranicznych, ale oferują oczywiście preferencyjne opodatkowanie bardzo wielu różnych formuł działalności. Ostatnią grupę stanowią te Państwa, które podpisały z naszym krajem umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania i wszystkim podmiotom gospodarczym oferują korzystne stawi podatkowe oraz optymalne otoczenie prawne. Do tej grupy możemy zaliczyć wspomniany wcześniej Cypr, czy też Luksemburg.

Pamiętać należy również i o tym, że nie wszystkim zawsze opłacać będzie się przenieść swoją firmę do raju podatkowego. Samodzielne założenie firmy w raju podatkowym i obsługa spółki w obcym kraju, przy braku wiedzy i znajomości języka w praktyce mija się z celem. Aby prowadzić firmę w raju podatkowym warto dokładnie poznać wszystkie aspekty prawnicze, aby nie narobić sobie niepotrzebnych problemów. Jeżeli będziemy chcieli zarejestrować firmę na Cyprze, to i tak będziemy musieli skorzystać z usług cypryjskiej kancelarii prawnej. Listę rajów podatkowych mogą Państwo znaleźć pod adresem 

Na naszym rynku jest na szczęście bardzo wiele profesjonalnych firm doradczych oraz wyspecjalizowanych kancelarii prawnych, które zajmują się od wielu lat pośrednictwem w rejestracji firm w rajach podatkowych oraz oczywiście ich kompleksową obsługą. Osoby, które chcą przenieść swoją działalność gospodarczą do raju podatkowego, powinny skorzystać z pomocy właśnie takich podmiotów.

Zobacz to na zdjęciach:


finanse
ekonomia
przedsiębiorstwa