Gospodarka Ostrowa Wlkp

Powiązane tagi: ekonomia, finanse, pieniądz

(...) Powiatowe miasto położone w południowej Wielkopolsce dynamicznie się rozwija. Można nawet zaryzykować tezę, że gospodarka Ostrowa Wielkopolskiego wystrzeliła jak nigdy przedtem. Aby jednak przeanalizować tę sprawę, należy cofnąć się nieco w historię miasta. Z jego rozwojem ściśle jest związana powtórna lokacja która miała miejsce w XVIII wieku. Wtedy Ostrów stał się lokalnym producentem artykułów krawieckich, zwłaszcza sukienniczych. Druga połowa wieku XIX z kolei przyniosła miastu kolej. Dzięki usytuowaniu przy linii Poznań - Kluczbork, oraz bliskości granicy, (...)

Opublikowany przez Damian Kopalik | 2017/10/04

Gospodarka Ostrowa Wlkp

Czy warto założyć firmę w raju podatkowym

Powiązane tagi: ekonomia, finanse, przedsiębiorstwa

(...) W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się czy warto założyć firmę w raju podatkowym? Pamiętać należy o tym, że założenie własnej firmy w raju podatkowym nie jest trudne i co najważniejsze nie jest też nielegalne. Przy pomocy profesjonalnego pośrednika, firmy doradczej, czy też odpowiedniej kancelarii prawnej założenie firmy w raju podatkowym może trwać od 2 do 21 dni. Przeniesienie swojej firmy do innego kraju, może przynieść nam naprawdę bardzo wiele korzyści finansowych i nie tylko. Dzięki optymalizacji zobowiązań podatkowych, będziemy mogli bardzo szybko prześcignąć swoich dotychczasowych konkurentów.Jak pokazują najnowsze wyniki, Polacy jako raj podatkowy najczęściej wybierają Cypr. Państwa które zaliczane są do tzw. "rajów podatkowych" nie współpracują z państwami członkowskimi OECD w zakresie swobodnej wymiany informacji podatkowej. Zakładając firmę na przykład na Cyprze zapewnimy sobie oprócz niskich (...)

Opublikowany przez Damian Kopalik | 2017/08/25

Czy warto założyć firmę w raju podatkowym

Nic nie jest stracone, wszystko można wysuszyć

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, przedsiębiorstwa

(...) cóż, ja bym się raczej tak nie ekscytowała. No ale dla świętego spokoju wrzucam w wyszukiwarce hasło "osuszacze powietrza Poznań". No i rzeczywiście licho. Wyskakiwały oferty, ale żadna z Poznania. No więc może to nie głupi pomysł? Ale co z nazwą? Wypożyczalnia osuszaczy w Poznaniu nie brzmi raczej chwytliwie. Może tak jak zaczął mój kumpel i dać tylko hasło osuszacze powietrza Poznań? Nie no, to zbyt płaskie. Wypożyczalnia osuszaczy musi przyciągać. Pomyślałam, że oferta wynajmu osuszaczy powietrza w Poznaniu powinna kojarzyć się z czymś miłym, mimo tego, że zapewne (...)

Opublikowany przez Martyna Rusek | 2017/05/09

Nic nie jest stracone, wszystko można wysuszyć

Metody wykrycia obecności pasożytów

Powiązane tagi: ekonomia, finanse, jastrzębie, pasożyty, przedsiębiorstwa, uroda, warszawa, zdrowie

(...) Pasożyty to ważny element każdego środowiska i ekosystemu. Są one przyczyną wielu poważnych chorób w organizmach zarówno ludzkich, zwierzęcych oraz roślinnych. Pasożyty jako forma współżycia są bardzo (...)

Opublikowany przez Martyna Rusek | 2016/02/28

Metody wykrycia obecności pasożytów

Remont mieszkania to też biznes

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, przedsiębiorstwa

(...) zrobić tanim kosztem. Wrocławska firma Dolomit przeprowadza remonty oferując przy tym bardzo wysokiej jakości usługi, a wieloletnie doświadczenie powoduje, że są one przeprowadzane sprawnie i szybko.Najprostszym rozwiązaniem jest remont etapami. Najpierw malujemy ściany. Następnie jak uzbieramy trochę pieniędzy remontujemy podłogę. W następnej kolejności wymieniamy meble. Wrocław z pewnością oferuje mieszkańcom wiele sklepów z tanimi artykułami budowlanymi czy z meblami. Warto szukać promocji czy obniżek cen, a remont mieszkania uda zrobić się nawet za połowę ceny. Nie musimy również wynajmować fachowców. Remont można zrobić samemu, a fachowców wzywać tylko wtedy, kiedy naprawdę nie (...)

Opublikowany przez Damian Kopalik | 2015/11/20

Remont mieszkania to też biznes

Las się opłaca

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, inwestycje, przedsiębiorstwa

(...) projektem. Wszystko to razem sprawi, że dzięki wsparciu finansowemu z projektów można zarobić całkiem spore pieniądze na czymś zupełnie zwyczajnym.Jak na przykład sadzenie nowego lasu. Inwestycja w zalesianie jest ostatnimi czasy jedną z najbardziej popularnych w Polsce. Między innymi ze względu na wysokość dopłat, które oferuje Unia tym, którzy się na to zdecydują. Z pewnością, nie jest to tak proste jak posiadanie zwykłego uprawnego pola czy łąki, nie mniej jednak (...)

Opublikowany przez Damian Kopalik | 2015/08/24

Las się opłaca

Jak zarobić na ziemi?

Powiązane tagi: ekonomia, finanse, przedsiębiorstwa

(...) Ostatnio spotkałem znajomego, który od wielu lat handluje ziemią rolną. Stwierdził, że to jest jego fundusz inwestycyjny. Opowiedział mi pokrótce o swojej działalności i była to pouczająca lekcja.Jeszcze parę lat temu ziemia rolna stała odłogiem, teraz na nią jest coraz większy popyt, a co za tym idzie - wzrasta jej wartość rynkowa. Ale inwestycje w ziemię rolną są nadal bardzo dobrą inwestycją, chyba jeszcze lepszą niż lokata w złoto.Zapytałem go zatem, ile można zarobić na inwestycji w grunty? Uśmiechnął się tylko pod nosem i (...)

Opublikowany przez Damian Kopalik | 2015/08/05

Jak zarobić na ziemi?

Biuro tłumaczeń w służbie firmie

Powiązane tagi: ekonomia, pieniądz, przedsiębiorstwa, tłumaczenia

(...) Niemal każdy biznesmen - zarówno ten mały, jak i duży, po pewnym czasie nie tylko będzie chciał poszerzyć swój rynek odbiorców, ale i skorzystać z pomocy z zewnątrz, pochodzącej od innych organizacji. Przykładem jest tu biuro tłumaczeń.Po pierwsze nawet jeśli pracodawca posiada zatrudnione osoby doskonale znające języki obce, nierzadko potrzebuje on po prostu wysokiej klasy specjalisty zajmującego się tłumaczeniem zawiłych (...)

Opublikowany przez Jadwiga Piech | 2015/07/22

Biuro tłumaczeń w służbie firmie

Raj podatkowy - temat wart zachodu?

Powiązane tagi: ekonomia, pieniądz, podatki, przedsiębiorstwa

(...) Podatkowy raj to termin, który określa państwo szczególnie przyjazne dla kapitału zagranicznego i obcokrajowców, którzy planują założenie własnego biznesu za granicą. Jeżeli planuje się rozpoczęcie działalności gospodarczej, znacznie łatwiej jest zdecydować się na ulokowanie go w miejscu, gdzie obowiązują dogodne przepisy podatkowe. Regulacje prawne ułatwiające działanie przedsiębiorcom mają na celu przede wszystkim ożywienie (...)

Opublikowany przez Jadwiga Piech | 2015/07/21

Raj podatkowy - temat wart zachodu?

Zdrowie osób starszych

Powiązane tagi: ekonomia, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) W dzisiejszych czasach wszyscy mamy na swoich głowach mnóstwo obowiązków. Codziennie zajmujemy się różnymi sprawami i wykonujemy wiele prac oraz zadań. To właśnie dlatego często zapominamy o innych osobach. Liczy się dla nasz przede wszystkim nasze własne szczęście. A nie możemy tak funkcjonować. Pomyślmy więc o osobach starszych i zadbajmy o ich zdrowie. One na pewno nam się za to odwdzięczą.Starzenie się społeczeństwa to niestety ogromny problem dzisiejszych czasów. Rezygnujemy z posiadania dzieci, bo liczy się dla nas przede wszystkim praca oraz życie zawodowe. A pomyślmy czasem, jak będzie wyglądać nasze funkcjonowanie w (...)

Opublikowany przez Jadwiga Piech | 2015/07/03

Zdrowie osób starszych

Inwestowanie: blaski i cienie

Powiązane tagi: ekonomia, finanse, inwestowanie, pieniądz

(...) Współcześnie istnieją różne formy inwestowania, które zachęcają ludzi do powiększania swoich zasobów oszczędności, kusząc niesamowitym procentem, który można wydać w sposób przez siebie upragniony, na przykład na spełnienie swoich najskrytszych marzeń. W czasach, kiedy nie można zapewnić sobie takiej emerytury o jakiej się marzy, warto skorzystać z inwestycji, które pozwolą chociaż w jakiejś części zrekompensować jakiekolwiek braki w portfelu podczas wypłacania swojej emerytury, na którą (...)

Opublikowany przez Damian Kopalik | 2015/06/19

Inwestowanie: blaski i cienie

Korzystne przeliczenia walutowe

Powiązane tagi: ekonomia, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) Bardzo często osoby pracujące w Polsce wykonują zlecenia dla zleceniodawców zza granicy. Często firmy idą na rękę wpłacając wynagrodzenie na konto wykonawcy w jego ojczystej walucie. Często jednak wynagrodzenie otrzymujemy w obcej walucie na przykład euro czy dolarze. W takim przypadku nigdy nie możemy mieć pewności, jaką wypłatę otrzymamy za dane zlecenie, ponieważ to różnica kursowa z dnia wypłaty ma decydujący wpływ. Czasami może być ona dla nas korzystna, a czasami wręcz przeciwnie. W przypadku wypłaty w obcej walucie, z pomocą może przyjść nam kalkulator (...)

Opublikowany przez Jadwiga Piech | 2015/06/08

Korzystne przeliczenia walutowe

Zmniejsz ratę twojego kredytu we frankach

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, finanse

(...) zabawne, że nigdy nie widzieliśmy na oczy waluty, w której mamy zaciągnięty kredyt na ćwierć wieku lub dłużej. Tymczasem znacznie bardziej korzystne kursy wymiany waluty moglibyśmy uzyskać poza bankiem. Niestety ludzie są leniwi i nie chce im się rozejrzeć w poszukiwaniu nowych możliwości. A wystarczyłoby odwiedzić kantor walutowy w Katowicach bądź też w innym dużym mieście. Istnieją oczywiście kantory internetowe jednak nie traktują one każdego klienta indywidualnie, w związku z czym odpada możliwość negocjowania cen w tego rodzaju kantorze. Placówki stacjonarne mają tę zaletę (...)

Opublikowany przez Damian Kopalik | 2015/05/23

Zmniejsz ratę twojego kredytu we frankach