Oprogramowanie biznesowe i inne zagadnienia

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) natknąć, są między innymi oprogramowanie biznesowe, szkolenia z Tableau, czy webinarium. Przed chwilą była mowa o tym, że wiedza na różne tematy może nam się przydać między innymi w teorii. Drugim przykładem jest wiedza praktyczna, bowiem coś takiego może nam się przydać na przykład w pracy. Wiedząc o tym, co oznacza dane zagadnienie i do (...)

Opublikowany przez Martyna Rusek | 2018/06/26

Oprogramowanie biznesowe i inne zagadnienia

Gospodarka Ostrowa Wlkp

Powiązane tagi: ekonomia, finanse, pieniądz

(...) Ostrów stał się w krótkim czasie ważnym węzłem kolejowym. Tradycje kolejarskie były kontynuowane po roku 1918. W dwudziestoleciu międzywojennym powstała słynna Fabryka "Wagon", produkująca i naprawiająca tabor kolejowy. Miasto nie zostało zniszczone podczas drugiej wojny światowej. Dzięki temu, zachowała się także przemysłowa infrastruktura miejscowości. W okresie PRL, miasto dalej przeżywało swój rozkwit. Przemiany ustrojowe w latach dziewięćdziesiątych przyniosły chwilowy regres. Wiele nierentownych zakładów zostało zamkniętych. Wtedy także samorząd założył (...)

Opublikowany przez Damian Kopalik | 2017/10/04

Gospodarka Ostrowa Wlkp

Czy warto założyć firmę w raju podatkowym

Powiązane tagi: ekonomia, finanse, przedsiębiorstwa

(...) podatków, również poufność i tajemnicę bankową oraz handlową. W dzisiejszych czasach istnieją trzy główne grupy rajów podatkowych. Do pierwszej grupy należy zaliczyć wszystkie te państwa, które oferują bardzo łatwą i co najważniejsze poufną rejestrację spółki i zwolnienie z podatku. Do tej grupy możemy zaliczyć takie Państwa jak np. Hongkong, Wyspy Cooka, czy też Republikę Panamy.Drugą grupę stanowią te Państwa, które pobierają podatek dochodowy zarówno od firm krajowych jak i zagranicznych, ale oferują oczywiście preferencyjne opodatkowanie bardzo wielu różnych formuł działalności. Ostatnią grupę stanowią te Państwa, które podpisały z naszym krajem umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania i wszystkim podmiotom gospodarczym oferują korzystne stawi podatkowe oraz optymalne otoczenie prawne. Do tej grupy możemy zaliczyć wspomniany wcześniej Cypr, czy też Luksemburg.Pamiętać należy również i o tym, że nie (...)

Opublikowany przez Damian Kopalik | 2017/08/25

Czy warto założyć firmę w raju podatkowym

Wrocławskie biuro rachunkowe

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) wszystkim księgowy dba o to, żeby wszystkie faktury zostały rozliczone w czasie właściwym. Ponadto w wypadku, gdy w księgach widnieją oczywiste omyłki, zostaną one bezzwłocznie skorygowane. Rachunkowość dla firm to usługa, która skierowana jest zarówno do małych, jak i średnich przedsiębiorców. Przede wszystkim (...)

Opublikowany przez Martyna Rusek | 2017/08/05

Wrocławskie biuro rachunkowe

Szkolenie BHP

Powiązane tagi: bhp, finanse, prawo pracy, przepisy, szkolenia

(...) dowolność szkolenia. Pracodawca nie ma prawa decydować czy i dla kogo szkolenie przeprowadzić. Każdy pracownik bez wyjątków powinien być przeszkolony w taki sposób, żeby jego praca nie budziła zastrzeżeń. Praca musi być wykonywana w optymalnych warunkach i z zachowaniem obowiązujących zasad prawnych i przepisów. Na pracodawcy ciąży nie tylko (...)

Opublikowany przez Martyna Rusek | 2017/07/31

Szkolenie BHP

Windykacja na Węgrzech to spore wyzwanie

Powiązane tagi: biznes, finanse, przedsiębiorstwa

(...) spore ryzyko, ale wpisuje się ono w zawód przedsiębiorcy. Międzynarodowe transakcje niosą za sobą spore pieniądze, lecz jest i możliwość ich straty. Jak windykować należności na Węgrzech? To pytanie zadają sobie osoby robiące interesy z naszymi bratankami, które jednakże spaliły na panewce. Języki obu krajów różnią się tak bardzo, że proste dogadanie się nie wystarczy. W tym przypadku sporo będziemy musieli także na tłumacza przysięgłego, tłumaczącego nam stosy dokumentów od instytucji śledczych i podatkowych u Madziarów. Windykacja na Węgrzech nie będzie z pewnością (...)

Opublikowany przez Damian Kopalik | 2017/04/29

Windykacja na Węgrzech to spore wyzwanie

Metody wykrycia obecności pasożytów

Powiązane tagi: ekonomia, finanse, jastrzębie, pasożyty, przedsiębiorstwa, uroda, warszawa, zdrowie

(...) antagonistyczne. Krótko mówiąc czerpią siłę z innego organizmu, osłabiając go. Badanie na obecność pasożytów polega na badaniu krwi. Jest to bardzo ważny element diagnostyki, który pozwala stwierdzić lub wykluczyć (...)

Opublikowany przez Martyna Rusek | 2016/02/28

Metody wykrycia obecności pasożytów

Ile zarabiają projektanci elektryki

Powiązane tagi: finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) Na przestrzeni ostatnich lat w Polsce montaż i projektowanie elektroniki, stało się zajęciem bardzo popularnym, przez co na naszym rynku pojawia się coraz więcej profesjonalnych projektantów elektroniki. Porządny specjalista od projektowania oraz montażu podzespołów elektronicznych może liczyć na bardzo duże zarobki, dlatego też ten zawód stał się tak bardzo popularny i coraz więcej młodych osób wiąże właśnie z nim swoją najbliższą przyszłość.Jak pokazują najnowsze wyniki badań w Polce jest największe zapotrzebowanie na monterów elektronicznych w popularnej (...)

Opublikowany przez Damian Kopalik | 2015/11/25

Ile zarabiają projektanci elektryki

Nowy boom mieszkaniowy

Powiązane tagi: biura nieruchomości, deweloper, domy, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) jednak oznaka kryzysu na rynku, ale celowe zachowanie zmierzające do wyprzedania "mieszkaniowych zapasów". Wśród sprzedawanych lokali przeważają mieszkania gotowe oraz te znajdujące się w końcowej fazie budowy.Kupujący wolą zapłacić więcej, ale otrzymać mieszkanie wykończone, niż zajmować się jego (...)

Opublikowany przez Martyna Rusek | 2015/11/04

Nowy boom mieszkaniowy

Jak zarobić na ziemi?

Powiązane tagi: ekonomia, finanse, przedsiębiorstwa

(...) odpowiedział krótko - dużo!Podał przykład. Sześć lat temu kupił ziemię rolną, niewiele, ale po po dwóch latach uzbroił ją, doprowadził wszelkie media i po sześciu latach od zakupu sprzedał. Przebitka była dziesięciokrotna. Tak! Dziesięciokrotna na tym kawałku ziemi! Żadna lokata w banku, nawet lokata w kruszce nie dałaby jemu takiego zysku.Ważne jest, aby szukać okazji, nie kupować wszystkiego jak leci, tylko poszukiwać dobrych lokalizacji w atrakcyjnej cenie. I to jest cały trick.Jako, że on działa w tej branży od wielu lat, (...)

Opublikowany przez Damian Kopalik | 2015/08/05

Jak zarobić na ziemi?

Lepiej zapobiegać niż płacić

Powiązane tagi: biznes, finanse, przedsiębiorstwa, ubezpieczenia

(...) posiadania. Mimo to, zdecydowana większość wspólnot (zarówno dużych, jak i tych znacznie mniejszych), decyduje się na jego wykupienie. Dlaczego? Powód jest bardzo prosty. Właścicielem budynku wspólnoty mieszkaniowej jest każdy jej członek. Oznacza to, że w momencie dowolnego wypadku, wynikiem którego są jakiekolwiek szkody, koszta poniosą wszyscy. Ubezpieczenie wspólnoty mieszkaniowej dostępne na stronie (...)

Opublikowany przez Jadwiga Piech | 2015/07/22

Lepiej zapobiegać niż płacić

Jak zorganizować udaną imprezę firmową?

Powiązane tagi: biznes, eventy, finanse, konferencje, pieniądz

(...) pracowników, toteż nie można pozwolić, by mieli poczucie straconego czasu. Jakie więc warunki powinna spełniać?Cechy dobrej imprezy firmowej:•    organizowana w dogodnym czasie•    atrakcyjne miejsce•    atrakcyjny program•    sprawny catering•    interaktywnaDoświadczenie wskazuje, że wysoką ocenę zyskują imprezy nie tylko dla pracowników, (...)

Opublikowany przez Jadwiga Piech | 2015/06/24

Jak zorganizować udaną imprezę firmową?

Inwestowanie: blaski i cienie

Powiązane tagi: ekonomia, finanse, inwestowanie, pieniądz

(...) pracowało się całe lata. Fundusze alternatywne są z pewnością częścią rynku finansowego, ale nie są one takie, jak akcje i obligacje, ale skupiają się przeważnie na towarach (aktywach rzeczowych). Nie są one porównywalne z tradycyjnymi produktami rynku pieniężnego, ale również nie wdają się w korelacje z tymi rynkami. Są to oddzielne dziedziny, w jakimś stopniu zapełniające lukę, która pojawia się na naszym rynku. Nie zapewniają gwarancji zysku, ale z pewnością są gratką dla koneserów. (...)

Opublikowany przez Damian Kopalik | 2015/06/19

Inwestowanie: blaski i cienie

Zmniejsz ratę twojego kredytu we frankach

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, finanse

(...) Ostatnimi czasy frankowicze przeżywają trudny okres. Rosnące raty potrafią naprawdę dać się we znaki. Domowy budżet staje się tak napięty, że zaczyna trzeszczeć. Całe szczęście, że istnieje jedna prosta sztuczka, która pozwala znacznie ograniczyć koszta. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z jej istnienia. Związana jest z pewną niezbyt etyczną praktyką stosowaną przez banki. Postanowiły one zarabiać nie tylko na marży kredytowej ale również na spreadach i kursach. Kierowani wygodą popełniamy błąd, polegający na regulowaniu należności w złotówkach. To w pewnym sensie (...)

Opublikowany przez Damian Kopalik | 2015/05/23

Zmniejsz ratę twojego kredytu we frankach