Oprogramowanie biznesowe i inne zagadnienia

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) Jak wiadomo, korzystanie z internetu bardzo ułatwia nam życie, uprzyjemnia je, pozwala nam rozwiązać jakieś problemy, albo poszerza naszą wiedzę na różne tematy. Oczywistym jest to, że korzystając z tego środka masowego przekazu, jak i czytając różne czasopisma, czytamy przeróżne artykuły. Co nieuniknione, napotkamy w nich na słowa i zwroty, (...)

Opublikowany przez Martyna Rusek | 2018/06/26

Oprogramowanie biznesowe i inne zagadnienia

Czy warto założyć firmę w raju podatkowym

Powiązane tagi: ekonomia, finanse, przedsiębiorstwa

(...) W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się czy warto założyć firmę w raju podatkowym? Pamiętać należy o tym, że założenie własnej firmy w raju podatkowym nie jest trudne i co najważniejsze nie jest też nielegalne. Przy pomocy profesjonalnego pośrednika, firmy doradczej, czy też odpowiedniej kancelarii prawnej założenie firmy w raju podatkowym może trwać od 2 do 21 dni. Przeniesienie swojej firmy do innego kraju, może przynieść nam naprawdę bardzo wiele korzyści finansowych i nie tylko. Dzięki optymalizacji zobowiązań podatkowych, będziemy mogli bardzo szybko prześcignąć swoich dotychczasowych konkurentów.Jak pokazują najnowsze wyniki, Polacy jako raj podatkowy najczęściej wybierają Cypr. Państwa które zaliczane są do tzw. "rajów podatkowych" nie współpracują z państwami członkowskimi OECD w zakresie swobodnej wymiany informacji podatkowej. Zakładając firmę na przykład na Cyprze zapewnimy sobie oprócz niskich (...)

Opublikowany przez Damian Kopalik | 2017/08/25

Czy warto założyć firmę w raju podatkowym

Wrocławskie biuro rachunkowe

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) Prowadzenie dokumentacji finansowej własnej firmy wbrew pozorom nie jest sprawą łatwą. Przede wszystkim niezbędne jest przechowywanie faktur oraz innych pism, które mogą mieć znaczenie dla rozliczeń z fiskusem. Ponadto konieczne jest sporządzanie licznych bilansów, które powinny odpowiadać stanowi faktycznemu. W (...)

Opublikowany przez Martyna Rusek | 2017/08/05

Wrocławskie biuro rachunkowe

Nic nie jest stracone, wszystko można wysuszyć

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, przedsiębiorstwa

(...) Potrzebujemy pomysłu na nowy biznes - powiedział mój kumpel. Po plecach przeszły mi ciarki, bo on już tyle interesów kręcił, że aż trudno zliczyć. No ale może tym razem też warto się zainteresować.On oczywiście ma już plan. Wypożyczalnia osuszaczy, rzekł.Wypożyczalnia osuszaczy? Już nic dziwniejszego nie dało się wymyślić? Popukał się palcem w czoło. No coś ty, to byłaby jedyna oferta wynajmu osuszaczy do powietrza w Poznaniu! Rozumiesz? Cały rynek dla nas. Już widzę te ogłoszenia i szyldy: Osuszacze powietrza Poznań. Jedyna wypożyczalnia osuszaczy. Żyła złota!No (...)

Opublikowany przez Martyna Rusek | 2017/05/09

Nic nie jest stracone, wszystko można wysuszyć

Windykacja na Węgrzech to spore wyzwanie

Powiązane tagi: biznes, finanse, przedsiębiorstwa

(...) Odzyskiwanie należności za granicą z pewnością nie należy do prostych czynności. Jeżeli robimy interesy z osobami z innego kraju, musimy by przygotowani na taką ewentualność, a to jest niestety zarówno kosztowne, jak i czasochłonne. Nie mamy bowiem konkretnego adresu, pod który możemy dotrzeć w dwie godziny i spróbować odzyskać pieniądze. Mało tego, nawet jeżeli w sprawę zaangażujemy policję, to międzynarodowe śledztwo potrwa z pewnością dłużej i niewykluczone, że zakończy się fiaskiem z powodu niemożności wykrycia sprawcy. Jak widać, biznes z zagranicznymi kontrahentami to (...)

Opublikowany przez Damian Kopalik | 2017/04/29

Windykacja na Węgrzech to spore wyzwanie

Porządek w Lublinie - Higienika

Powiązane tagi: biznes, higienika, lublin, pieniądz, przedsiębiorstwa, sprzątanie

(...) możliwość to zatrudnienie pracowników zajmującymi się działalnością firmy, w których zakres obowiązków wchodzi również sprzątanie, takie rozwiązanie nierzadko jednak powoduje, że pracownicy zbyt wiele uwagi muszą poświęcić czystości pomieszczeń, co negatywnie odbija się na ich (...)

Opublikowany przez Damian Kopalik | 2016/06/29

Porządek w Lublinie - Higienika

Metody wykrycia obecności pasożytów

Powiązane tagi: ekonomia, finanse, jastrzębie, pasożyty, przedsiębiorstwa, uroda, warszawa, zdrowie

(...) malarią i innymi.Badania krwi są ważnym elementem w diagnozie. Jednak pozwalają one wykryć tylko częściowo atak pasożytów. Mogą być fałszywie ujemne, dlatego też wyniki należy skonsultować z lekarzem,Inną, często (...)

Opublikowany przez Martyna Rusek | 2016/02/28

Metody wykrycia obecności pasożytów

Ile zarabiają projektanci elektryki

Powiązane tagi: finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) Na przestrzeni ostatnich lat w Polsce montaż i projektowanie elektroniki, stało się zajęciem bardzo popularnym, przez co na naszym rynku pojawia się coraz więcej profesjonalnych projektantów elektroniki. Porządny specjalista od projektowania oraz montażu podzespołów elektronicznych może liczyć na bardzo duże zarobki, dlatego też ten zawód stał się tak bardzo popularny i coraz więcej młodych osób wiąże właśnie z nim swoją najbliższą przyszłość.Jak pokazują najnowsze wyniki badań w Polce jest największe zapotrzebowanie na monterów elektronicznych w popularnej (...)

Opublikowany przez Damian Kopalik | 2015/11/25

Ile zarabiają projektanci elektryki

Remont mieszkania to też biznes

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, przedsiębiorstwa

(...) Wrocław to bardzo piękne miasto. Nie ma chyba osoby, która będąc we Wrocławiu nie chciałaby do niego wrócić. Niejedna osoba zazdrości mieszkańcom, że mogą żyć w takim pięknym mieście. Jednak jest to też stare miasto. Miasto w którym kwitnie biznes w branży budowlanej.Większość kamienic powstała wiele lat temu. Dziś są już to stare mieszkania. Wszystkim przydałby się remont mieszkania. Remont to bardzo dobry pomysł, żeby odświeżyć swoje gniazdko. Każdemu mieszka się lepiej w ładnie urządzonym i przytulnym miejscu, niż w mieszkaniu, które lata świetności przeżywało bardzo dawno temu. Wiele z ludzi powie, że w danej chwili nie ma pieniędzy na remont mieszkania. Jednak można to (...)

Opublikowany przez Damian Kopalik | 2015/11/20

Remont mieszkania to też biznes

Nowy boom mieszkaniowy

Powiązane tagi: biura nieruchomości, deweloper, domy, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) Pierwszy kwartał 2014 roku to boom mieszkaniowy. Niskie stopy procentowe, atrakcyjne ceny a także możliwość skorzystania z dopłat rządowych z tytułu programu "Mieszkanie dla Młodych" sprawiły, że coraz więcej osób decyduje się na inwestycję we własne mieszkanie.Ostatni raz tak dobrą sytuację rynek (...)

Opublikowany przez Martyna Rusek | 2015/11/04

Nowy boom mieszkaniowy

Las się opłaca

Powiązane tagi: biznes, ekonomia, inwestycje, przedsiębiorstwa

(...) Wejście Polski do Unii Europejskiej okazało się być bardzo korzystnym posunięciem, przynajmniej z punktu widzenia dofinansowania poszczególnych sektorów gospodarki. Z tego powodu coraz większa liczba ludzi decyduje się na inwestowanie w nieopłacalne bądź niedostępne do tej pory działy. Jest to tak zwana inwestycja alternatywna, jak się okazuje niezwykle rentowna. Nie trzeba mieć też żadnych specjalnych umiejętności, jedynie zdrowy rozsądek i pomysł na zarządzanie takim (...)

Opublikowany przez Damian Kopalik | 2015/08/24

Las się opłaca

Jak zarobić na ziemi?

Powiązane tagi: ekonomia, finanse, przedsiębiorstwa

(...) Ostatnio spotkałem znajomego, który od wielu lat handluje ziemią rolną. Stwierdził, że to jest jego fundusz inwestycyjny. Opowiedział mi pokrótce o swojej działalności i była to pouczająca lekcja.Jeszcze parę lat temu ziemia rolna stała odłogiem, teraz na nią jest coraz większy popyt, a co za tym idzie - wzrasta jej wartość rynkowa. Ale inwestycje w ziemię rolną są nadal bardzo dobrą inwestycją, chyba jeszcze lepszą niż lokata w złoto.Zapytałem go zatem, ile można zarobić na inwestycji w grunty? Uśmiechnął się tylko pod nosem i (...)

Opublikowany przez Damian Kopalik | 2015/08/05

Jak zarobić na ziemi?

Biuro tłumaczeń w służbie firmie

Powiązane tagi: ekonomia, pieniądz, przedsiębiorstwa, tłumaczenia

(...) stres, w sytuacjach kiedy trzeba szybko reagować, a my nie wiemy nawet, co jest napisane w obcym języku w dokumencie. Współpraca z biurem tłumaczeń przydaje się także w firmach zajmujących się logistyką i spedycją - dobrze wypełnione dokumenty, czy przetłumaczone zgłoszenia celne znacznie skracają czas np. przewozu towaru. Nikt także poza profesjonalistą nie wykona za osoby pracujące w biurze tłumaczeń tłumaczenia (...)

Opublikowany przez Jadwiga Piech | 2015/07/22

Biuro tłumaczeń w służbie firmie

Lepiej zapobiegać niż płacić

Powiązane tagi: biznes, finanse, przedsiębiorstwa, ubezpieczenia

(...) https://adlerbrokers.com.pl/ubezpieczenia/ubezpieczenia-majatkowe chroni jej członków przed takimi sytuacjami. Należy jednak pamiętać, że zakres polisy obejmuje jedynie część wspólną, a mieszkania poszczególnych członków są wyłączone z ochrony.NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?Zarząd wspólnoty musi określić zakres ochrony ubezpieczenia w Adler Brokers. W tym przypadku oszczędności nikomu nie wyjdą na dobre, gdyż niższa kwota (...)

Opublikowany przez Jadwiga Piech | 2015/07/22

Lepiej zapobiegać niż płacić

Raj podatkowy - temat wart zachodu?

Powiązane tagi: ekonomia, pieniądz, podatki, przedsiębiorstwa

(...) Podatkowy raj to termin, który określa państwo szczególnie przyjazne dla kapitału zagranicznego i obcokrajowców, którzy planują założenie własnego biznesu za granicą. Jeżeli planuje się rozpoczęcie działalności gospodarczej, znacznie łatwiej jest zdecydować się na ulokowanie go w miejscu, gdzie obowiązują dogodne przepisy podatkowe. Regulacje prawne ułatwiające działanie przedsiębiorcom mają na celu przede wszystkim ożywienie (...)

Opublikowany przez Jadwiga Piech | 2015/07/21

Raj podatkowy - temat wart zachodu?

Zdrowie osób starszych

Powiązane tagi: ekonomia, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) W dzisiejszych czasach wszyscy mamy na swoich głowach mnóstwo obowiązków. Codziennie zajmujemy się różnymi sprawami i wykonujemy wiele prac oraz zadań. To właśnie dlatego często zapominamy o innych osobach. Liczy się dla nasz przede wszystkim nasze własne szczęście. A nie możemy tak funkcjonować. Pomyślmy więc o osobach starszych i zadbajmy o ich zdrowie. One na pewno nam się za to odwdzięczą.Starzenie się społeczeństwa to niestety ogromny problem dzisiejszych czasów. Rezygnujemy z posiadania dzieci, bo liczy się dla nas przede wszystkim praca oraz życie zawodowe. A pomyślmy czasem, jak będzie wyglądać nasze funkcjonowanie w (...)

Opublikowany przez Jadwiga Piech | 2015/07/03

Zdrowie osób starszych

Korzystne przeliczenia walutowe

Powiązane tagi: ekonomia, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) Bardzo często osoby pracujące w Polsce wykonują zlecenia dla zleceniodawców zza granicy. Często firmy idą na rękę wpłacając wynagrodzenie na konto wykonawcy w jego ojczystej walucie. Często jednak wynagrodzenie otrzymujemy w obcej walucie na przykład euro czy dolarze. W takim przypadku nigdy nie możemy mieć pewności, jaką wypłatę otrzymamy za dane zlecenie, ponieważ to różnica kursowa z dnia wypłaty ma decydujący wpływ. Czasami może być ona dla nas korzystna, a czasami wręcz przeciwnie. W przypadku wypłaty w obcej walucie, z pomocą może przyjść nam kalkulator (...)

Opublikowany przez Jadwiga Piech | 2015/06/08

Korzystne przeliczenia walutowe